وظایف دفتر حقوقی چیست؟

سوالی که بارها پرسیده می شود این است که، وظایف دفتر حقوقی چیست؟

 

چه کارهایی در دفتر حقوقی انجام می شود؟

 

و سوالاتی از این قبیل …

پاسخ این است که دفتر حقوقی در واقع واحدی اداری است که جزو زیر مجموعه معاونت حقوقی و امور مجلس می باشد.

 

وظیفه دفتر حقوقی به طور کلی دفاع از حقوق وزارت متبوع در برابر اشخاص حقیقی و حقوقی در کلیه مراجع قانونی ذیصلاح است. وکیل و همینطور دفتر حقوقی حامی و اجرا کننده عدالت هستند و محاکم قضایی هیچ گاه نسبت به آن ها بی تفاوت نخواهند بود و دفتر حقوقی و وکیل را به عنوان طرف دعوا به شمار نمی آورند، زیرا وکلا نقش مهمی در اجرا نمودن عدالت دارند و نقش دفتر حقوقی نیز در این میان بررسی و تشخیص عملکرد دستگاه قضایی به نحوی صحیح و براساس حق و باطل می باشد.

 

اگر در دنیا چنین فرضی وجود داشت که هر شخص خطاکاری در هنگام نقض قوانین یا اختلاف بر سر امری خود به صورت داوطلبانه نزد قاضی مراجعه کرده و حقیقت را اعتراف می نمود کار بسیار آسان می شد و دیگر نیازی به وکیل و دفتر حقوقی نبود. اما مطمئنا در واقعیت چنین نیست، در عالم حقیقی صدور حکم شایسته برای هر دعاوی نیازمند یک دستگاه است تا رای و نتیجه مطلوب را ارائه دهد و آن دستگاه نیز نظام دادرسی کشور می باشد.

 

یک دفتر حقوقی کاملا مستقل و متمایز از دیگر مشاغل حقوقی می باشد، در این دفتر شغل وکلا یکی است حتی از ابزارهای قانونی یکسانی نیز استفاده می کنند اما روش هر کدام در استفاده از این ابزارهای قانونی است که آن ها را از هم متمایز کرده است. در دفتر حقوقی وکیل به عنوان یک کاسب عمل نمی کند و نباید تنها هدف او دریافت حق الوکاله باشد، البته صحیح است که این شغل او و منبع درآمد اوست اما می بایست علاوه بر آن روی حق و حقوق موکلین خود نیز تمرکز نماید.

 

از وظایف مختلفی که یک وکیل در دفتر حقوقی بر عهده دارد می توان به فن بیان برای دفاع از دعوا اشاره نمود. این قسمتی از حرفه وکالت بوده و وکیلی که در دفتر حقوقی فعالیت می کند می بایست تخصص و تبهر لازم برای اداره دعوا را داشته باشد. مهم ترین و اصلی ترین هدف از ایجاد یک دفتر حقوقی قطعا کمک به اجرای صحیح عدالت می باشد. برای تاسیس دفتر حقوقی به پروانه وکالت یک وکیل دادگستری نیاز است.

 

وکیلی که در این دفتر حقوقی شاغل است می تواند وظیفه انجام کارهایی را قبول نماید که شخص حقیقی یا حقوقی خود می تواند آن را انجام دهد و برای اینکه وکیل بتواند انجام امور اداری یا معاملات را برعهده گیرد نیازمند این است که توسط یک سند وکالت به وکیل داده شود. هر فرد برای حل دعاوی خود می تواند به دفتر حقوقی مراجعه نموده و یک وکیل دادگستری مورد اعتماد را از میان آن ها انتخاب نموده و توسط تنظیم وکالت نامه پرونده حقوقی خود را در اختیار او قرار دهد.

 

وکیل دادگستری و دفتر حقوقی همانند سازمان قضایی و دادگستری، مامن و مرجع مظلومان هستند. برای تاسیس دفتر حقوقی به پیشنهاد شورای مشورتی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و همچنین تایید و موافقت رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه نیاز می باشد.

 

مدیر دفتر حقوقی فردی است که پروانه دفتر وکالت را به نام وی صادر می کنند و می بایست به صورت تمام وقت در دفتر وکالت حاضر باشد. علاوه بر آن یک دفتر حقوقی باید حداقل از یک کارشناس حقوقی، یک کارشناس فناوری اطلاعات و همچنین دو کارمند دفتری برخوردار باشد. اما در زمانی که حجم خدمات دفتر حقوقی افزایش یابد، دفتر حقوقی از طرف اداره کل دفاتر خدمات الکترونیک قضایی موظف به افزایش منابع انسانی خود خواهد شد.

 

 

موسسه حقوقی و داوری حق پویان مهر جهان ارائه دهنده مشاوره رایگان حقوقی و داوری در سراسر کشور، دارای دفتر رسمی در تهران
برای کسب اطلاعات تکمیلی حقوقی با ما در تماس باشید.

🏢 شماره تماس های دفتر تهران:
☎️۰۲۱۴۴۸۰۱۰۷۸
☏۰۲۱۴۴۸۱۰۰۱۴